danimarka fahri konsoloslukları

Danimarka Fahri Konsoloslukları

Danimarka’ya seyahat edecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Danimarka vizesi almaları gerekir. Danimarka, Schengen Bölgesi Sözleşmesinde yer alan ülkelerden biri olduğu için alınacak olan vizenin de Schengen prosedürlerine uyması gerekir. Danimarka Fahri Konsoloslukları vize birimleri ilgili kişilerin vize başvurularını alabilir ancak değerlendirme yapma yetkileri yoktur.

Danimarka’yı Türkiye’de temsil eden resmi kurumlar Danimarka Ankara Büyükelçiliği ile Danimarka İstanbul Başkonsolosluğu’dur. Danimarka vizesi almak isteyen vatandaşların, bu iki kuruma müracaat etmeleri gerekmektedir.

Bordo pasaport hamilleri Danimarka Schengen vizesi almak zorundadır. Ancak hizmet, hususi ve diplomatik pasaport hamilleri 180 gün içerisinde 90 günlük Danimarka seyahatlerinde vize muafiyetine tabidirler. 90 günden az sürecek seyahatler için alınacak olan Danimarka vizesi başvurularının Konsolosluk tarafından yetkilendirilen acenteler ya da vize merkezleri aracılığı ile yapılması gerekir. Şahsen başvuru yapılmamaktadır.

Danimarka Konsolosluğu’na yapılacak olan başvurularda Ankara, İzmir, İstanbul, Gaziantep ve Antalya Başvuru merkezleri üzerinden işlemler yapılabilmektedir. İstanbul’dan yapılan başvurular, İstanbul Danimarka başkonsolosluğu tarafından değerlendirilir. Diğer illerden yapılan başvuruların değerlendirmesi yetkisi ise Ankara Danimarka Büyükelçiliğine aittir.

Danimarka İzmir Fahri Konsolosluğu

İzmir, Aydın, Manisa, Muğla, Denizli, Çanakkale ve Balıkesir illerinde ikamet eden Danimarka vatandaşlarının her türlü konsolosluk işlemlerini yürüten Danimarka İzmir Fahri Konsolosluğu diplomatik bir vasfa sahip değildir. Danimarka Ankara Başkonsolosluğu ile Danimarka Ankara Büyükelçiliğine bağlı olarak hizmetlerini yürütmektedir.

Faaliyetleri kapsamında ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Danimarka vizesi başvurularını kabul etme yetkisi bulunan Danimarka Fahri Konsoloslukları birimlerinin, vize sonucu hakkında karar verme yetkisine sahip değildir.

Danimarka Fahri Konsolosluk iletişim bilgileri

 

 

Danimarka’ya yapılacak olan seyahatin amacına göre hangi vize türüne başvuru yapılacağı belirlenir. Her vize türünde farklı belgeler hazırlanması gerekmektedir. Belgelerin eksik ya da yanlış olması durumunda vize reddedilebilir.

Danimarka vizeleri için vize başvuru formunun İngilizce olarak doldurulması gerekir. Eksiksiz olarak doldurulacak olan vize başvuru formunda verilen bilgilerin belgeler ile desteklenmesi gerekir. Aksi takdirde vize başvurusu reddedilir.

Danimarka İzmir Fahri Konsolosluğu Resmi Tatil Günleri

Danimarka ve Türkiye’de resmi tatil günlerinde hizmet vermeyen Danimarka Fahri Konsoloslukları vize birimlerinin, bu günler dışında hizmetlerine devam etmektedir. Vize başvuruları ve konsolosluk işlemleri için bugünlerin takip edilmesi önemlidir. Seyahatlerinde aksama yaşamak istemeyen kişilerin resmi tatil sonrasında işlemleri için başvurması önerilir. Danimarka İzmir Fahri Konsolosluğu’nun resmi tatil günleri şu şekildedir:

25 Aralık – 1 Ocak 2018 arası Noel ve Yılbaşı tatili
30 Mart – 2 Nisan 2018 arası Paskalya tatili
23 Nisan 2018 Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı tatili
15 Haziran 2018 Ramazan Bayramı tatili
21 – 23 Ağustos 2018 Kurban Bayramı tatili
29 Ekim 2018 Cumhuriyet Bayramı tatili
24 Aralık 2018 – 1 Ocak 2019 Noel ve Yeni Yıl tatili

Danimarka İzmir Fahri Konsolosluğu Vize Reddi Nedenleri

Danimarka vizesi için yapılan başvuru süreci prosedürlere uygun olduğu zaman, vize başvurusu onaylanır. Ancak Danimarka Konsolosluğu’nun istediği şekilde yapılmayan vize başvuruları reddedilir. Öncelikle başvuru sahiplerinin Danimarka’ya ne amaçla gittiklerini belgeler ile ispatlaması gerekir. Vize başvuru formunda farklı bir seyahat nedeni belirtilirken, vize talep dilekçesinde farklı bir amacın anlatılması durumunda vize başvurusu reddedilir.

Vize başvuru formunda verilen bilgilerin belgeler ile desteklenmesi istenir. Ayrıca verilen belgelerin tamamının güncel ve doğru olması gerekir. Sahte belge gibi durumlarda da Danimarka vize başvurusu reddedilir. Başvuru sahibinin sabıka kaydının olması ve bu kişinin kamu düzeni için tehlike oluşturması, vize başvurusunu olumsuz etkiler.

Danimarka Alanya Fahri Konsolosluğu

Alanya, Gazipaşa, Akseki ve Gündoğmuş görev bölgelerinde ikamet eden vatandaşların konsolosluk işlemleri Danimarka Alanya Fahri Konsolosluğu tarafından yürütülür. Diplomatik yetkisi olmayan Danimarka Fahri Konsoloslukları vize birimlerinin vize başvurularını kabul etme yetkisi vardır. Ancak vize başvurusunu değerlendiremez.

Danimarka vatandaşlarının bütün konsolosluk işlemleri Danimarka Alanya Fahri Konsolosluğu’nca yerine getirilir. Ayrıca Türkiye’de ikamet izni olan yabancı uyruklu vatandaşların da konsolosluk işlemleri yerine getirilir.

 

Danimarka Alanya Fahri Konsolosluğu İşlemleri

Danimarka ve Türkiye’deki resmi tatil günlerinde hizmet vermeyen Danimarka Fahri Konsoloslukları, Danimarka Başkonsolosluğu’na bağlı olarak faaliyet göstermektedir. Turizm şehri olan Alanya’da, Türkiye ile Danimarka arasındaki ticari ilişkilerin düzenli bir şekilde yürütülmesini sağlar. Tüm vatandaşların konsolosluk işlemleri de yürütülür.

Danimarka Antalya Fahri Konsolosluğu

Antalya, Denizli, Burdur ve Isparta’da ikamet eden vatandaşların konsolosluk işlemleri Danimarka Antalya Fahri Konsolosluğu tarafından yürütülür. Vize işlemleri yapılmayan Danimarka Antalya Fahri Konsolosluğu’nda Danimarka vatandaşlarının da her türlü konsolosluk işlemleri yürütülür.

 

Danimarka Mersin Fahri Konsolosluğu

Mersin, Adana, Gaziantep, Hatay, Kahramanmaraş, Kilis illerinde ikamet eden vatandaşların Danimarka konsolosluk işlemleri Danimarka Mersin Fahri Konsolosluğu tarafında yürütülmektedir. Schengen vize işlemleri Danimarka Mersin Fahri Konsolosluğu’nda yapılmamaktadır.

Konsolosluğun görev bölgelerinde ikamet eden Danimarka vatandaşları, noter işlemleri, pasaport yenileme ve çıkarma, kimlik yenileme ve çıkarma, doğum, ölüm, evlilik ve boşanma gibi işlemlerini Danimarka Mersin Fahri Konsolosluğu’nca yürütmektedir.

 

Danimarka Marmaris Fahri Konsolosluğu

Marmaris ve Muğla illerinde ikamet eden Türk vatandaşları ve Türkiye’de ikamet izni olan yabancı uyruklu vatandaşlarının Danimarka konsolosluk işlemleri Danimarka Marmaris Fahri Konsolosluğu tarafından yürütülür. Ayrıca bu bölgelerde ikamet eden Danimarka vatandaşlarının konsolosluk işlemleri de bu kurum tarafından yerine getirilmektedir. Diplomatik bir yetkisi olmayan Danimarka Marmaris Fahri Konsolosluğu’nun Danimarka vizesi işlemlerini değerlendirme yetkisi de yoktur. Danimarka vatandaşlarının pasaport yenileme, kimlik çıkarma, noter işlemleri, doğum, ölüm, boşanma, evlilik, hukuk işlemleri gibi konsolosluk işlemlerinde yardımcı olunur.

Danimarka Marmaris Fahri Konsolosluğu Danimarka Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Danimarka Marmaris Fahri Konsolosluğu’nun Danimarka vizesi değerlendirme yetkisi yoktur. Danimarka Marmaris Fahri Konsolosluğu’nun bağlı olarak çalıştığı Danimarka Konsolosluğu tarafından başvurular değerlendirilir. Vize başvuruları 7 – 10 iş günü içerisinde sonuçlanır.

Danimarka Fahri Konsoloslukları S.S.S

Danimarka Marmaris Fahri Konsolosluğu İletişim Bilgileri Nedir?

Danimarka Marmaris Fahri Konsolosluğu İletişim Bilgileri

Adres: Ulusal Egemenlik Caddesi, Numara 24, Marmaris / Muğla
Telefon: 0 252 413 10 59 / 0 252 413 66 84
Faks: 0 252 413 66 83
E mail adresi: aylineralp@tnn.net / enis@enmamarine.com
Danimarka Marmaris Fahri Konsolosu: Nuri Enis Eralp
Çalışma saatleri: Pazartesi – Cuma, 08.30 – 17.00

Danimarka Mersin Fahri Konsolosluğu İletişim Bilgileri Nedir?

Danimarka Mersin Fahri Konsolosluğu İletişim Bilgileri

Adres: Gümrük Meydanı, Güven İşhanı, Kat 3, Mersin
Telefon: 0 324 238 68 30
Faks: 0 324 232 20 57
E mail adresi: Ja@atako.com.tr
Çalışma Saatleri: Pazartesi – Cuma, 08.30 – 17.00
Danimarka Mersin Fahri Konsolosu: Josef Asat

Danimarka Antalya Fahri Konsolosluğu İletişim Bilgileri Nedir?

Danimarka Antalya Fahri Konsolosluğu İletişim Bilgileri

Adres: Gençlik Mahallesi, Fevzi Çakmak Caddesi, Numara 79, Muratpaşa / Antalya
E mail adresi: ozanunal@growfide.com
Çalışma saatleri: Pazartesi – Cuma, 09.00 – 16.30
Telefon: 0 242 321 20 39
Faks: 0 242 241 43 16
Danimarka Antalya Fahri Konsolosu: Ozan Ünal

Danimarka Alanya Fahri Konsolosluğu İletişim Bilgileri Nedir?

Danimarka Alanya Fahri Konsolosluğu İletişim Bilgileri

Adres: Saray Mahallesi, Pelitlik Caddesi, Numara 16, Alanya
Telefon: 0 242 522 35 44
Faks: 0 242 522 35 34
E mail adresi: alanyakonsolosluk@hotmail.com
Çalışma saatleri: Pazartesi – Cuma, 08.30 – 17.00

Danimarka İzmir Fahri Konsolosluğu İletişim Bilgileri Nedir?

Danimarka İzmir Fahri Konsolosluğu İletişim Bilgileri

Adres: Akdeniz Caddesi, Reyent İşhanı, 1 / 702, Pasaport / İzmir
Telefon: 0 232 489 54 01
Faks: 0 232 425 53 88
E mail adresi: kubali@ncm.com.tr
Danimarka İzmir Fahri Konsolosu: Ali Nail Kubalı
Çalışma Saatleri: Pazartesi – Cuma, 08.30 – 17.00

Danimarka Vize Ücreti sayfamızı ziyaret ediniz.

Danimarka Ankara Büyükelçiliği web sitesi