Danimarka Vize İşlemleri 2023

Danimarka Vize İşlemleri 2018

Danimarka Vize İşlemleri Hakkında Bilgiler

Danimarka vize işlemleri 2023 başvurusu ile Schengen vizesi alan Bordo pasaport sahibi vatandaşlar Schengen üyesi diğer devletlere de ziyaret yapılabilmektedir. Diğer T.C. pasaportları 180 gün içinde 90 güne kadar vizeden muaf tutulmaktadırlar. Danimarka, Schengen yönetmeliği gereği T.C. Bordo pasaport sahiplerini vize rejimine tabi tutmaktadır. Danimarka vizesi, sahibine 180 günlük sürede en fazla 90 güne kadar serbest dolaşım hakkı vermektedir. Türkiye’de Schengen vize başvuruları konsoloslukları akredite ettiği vize başvuru merkezleri tarafından kabul edilmektedir vize hakkında son karar Danimarka Konsolosluğuna aittir.

Danimarka vize işlemleri 2023 evraklarınız seçtiğiniz vize türü doğrultusunda şekillenir. Dönüş tarihi itibariyle 90 gün geçerli bir pasaportunuzun olmasıdır. Bu şarta uygun bir pasaportunuz varsa mesleğinize/durumunuza uygun evrakları hazırlamaya başlayabilirsiniz. Öğretmenlerin, doktorların, avukatların, SGK’lı çalışanların, ev hanımlarının, devlet memurlarının ve diğer meslek gruplarındaki kişilerin hazırlamaları gereken evraklar birbirinden farklıdır.

Danimarka vize işlemleri kişisel olarak yapılabileceği gibi danışman firmalar aracılığı ve danışmanlığında da yürütülebilmektedir. Başvurular doğrudan Konsolosluğa yapılmamakta olup, Danimarka Konsolosluğunun evrak kabulü ve parmak izi alımı için yetkilendirdiği vize başvuru merkezlerine yapılmaktadır. Kişiler kendiler ve danışmanlık hizmeti aldıkları firmalar aracılığı ile evrakları bu başvuru merkezine iletmektedirler.

Danimarka vize işlemlerinde başvuruların değerlendirme süresi ortalama 15 gündür. Seyahat tarihinize en az 15 gün kala başvuru yapabilirsiniz ancak Konsolosluğun yoğun olduğu dönemlerde vize çıkış süresi uzayabilmektedir. Normal şartlarda vize başvurunuzu seyahat tarihinize 3 ay kala yapabilirsiniz. Ek evrak hazırlamanız gereken durumlar ortaya çıkabileceği ve bunun vize çıkış süresini uzatabileceğini göz önünde bulundurarak başvuruların yapılmasını tavsiye ederiz.

Danimarka vizesi için gerekli evraklar hazırlandıktan sonra vize başvuru merkezine teslim etmeniz ve vize randevusu sırasında parmak izi ibrazında bulunmanız gerekecektir. Danimarka vizesi işlemleri, vize randevusunda mülakata içermemektedir ancak konsolosluk istisnai durumlarda başvuru sahibini mülakata çağırabilir. Böyle durumlarda çıkış süresi 30 günü bulabilmektedir. Bu tarz gecikmeler yaşamamak ve vizenizi sorun yaşamadan almak için eksiksiz evraklarla başvuru yapılmalıdır. Bu anlamda evrakların en güncel halini ve evrak detaylarına ait bilgi sahibi olmanız gerekmektedir.

Danimarka Vize İşlemleri S.S.S

Danimarka Vize İşlemleri Ankara Nasıl Yapılır?

Danimarka vize işlemlerinde Danimarka dış temsilciliği bölge ayrımı yapmamaktadır. Danimarka Ankara Büyükelçiliği ve Danimarka İstanbul Başkonsolosluğu Türkiye’nin her yerinden başvuruları kabul ederler. İkamet bölgesine göre Konsolosluğa başvuru yapma şartı Danimarka vizesi işlemlerinde mevcut değildir.

Danimarka Vize Randevu Nasıl Alınır?

Danimarka’ya seyahat isteyen ve Schengen vizesine başvuran vatandaşlar VFS Global’in İstanbul, Ankara, İzmir veya Antalya vize başvuru merkezlerinden randevu alabilirler. Danimarka vize randevusu almak isterseniz, VFS Global internet sitesi üzerinden online veya telefon ile başvurabilirsiniz.

Danimarka Ankara dış temsilciliği İnternet sitesini ziyaret ediniz.

Danimarka Vize ücreti hakkında bilgi edininiz.