Danimarka Vize Ücreti 2023

Danimarka Vize Ücreti 2018

Danimarka Vize Harç Ücretleri

Danimarka vize ücreti 2023 yılında Danimarka Konsolosluğu tarafından akredite edilen vize başvuru merkezi ücreti, Konsolosluk harcı ve işlemlerini danışman firmalar aracılığı yapan kişiler için danışman firma hizmet ücretlerini içerir. Vize başvuru merkezi konsolosluk adına konsolosluk vize harcı bedelini tahsil etmektedir. Başvurular ve parmak izi verme işlemi vize başvuru merkezinde gerçekleşir.

Danimarka vizesi ücreti vize türüne ve talep edilen vize türünün uzunluğuna göre farklılık gösterir. Schengen vize harç bedeli 60 Euro olarak belirlenmiştir. Danimarka vize ücreti 2023 yılı itibariyle başvuru sahibinin yaşına göre de değişiklik gösterebilir. 6-11 yaş arası için 35 Euro, 6 yaşından küçükler için konsolosluk harç ücreti alınmaz. Ancak vize başvuru merkezi ücreti tahsil edilmektedir. Başvuru merkezi ek hizmetleri şunlardır: VIP servis, erken saat başvurusu, fotokopi ücretleri, başvuru formu doldurma, kurye servisi, İstanbul içinde mobil biyometri hizmeti. Vize reddi durumunda konsolosluk harç, başvuru merkezi ve danışman firma hizmet bedellerinin geri ödemesi yapılmamaktadır.

Başvuru merkezleri ayrıca öncelikli başvuru, ekspres başvuru, Schengen vize formu doldurma, kargo hizmeti, biyometrik fotoğraf çekimi gibi ek hizmetler sunmaktadır. Bunlar vize ücretlerine başvuru sahibinin onayı ile dahil edilmekte olup ekstra hizmet bedellerini içermektedir. Danimarka vize ücreti 2023 yılında Euro karşılığında TL olarak nakit kabul edilmektedir. Danimarka Konsolosluğu tarafından yetkilendirilen başvuru merkezinde fotokopi, kargo, bilgisayar çıktısı gibi hizmetler için ek hizmet bedelleri alınmaktadır. Danimarka Schengen vize başvuruları doğrudan konsolosluğa yapılamamaktadır.

İşlemlerini kurumsal vize danışmanlık hizmeti alarak gerçekleştirmek isteyen kişilerden, seyahat sağlık sigortası, otel ve uçak rezervasyonu, randevu alımı, başvuru formu doldurma, dilekçe hazırlama, evrak takibi gibi işlemleri için hizmet bedelleri tahsil edilmektedir. Daha önce Danimarka’dan Schengen vizesi almış olan kişiler parmak izi verme işlemi için randevuya gelmeden işlemlerini aracı firmalar sayesinde yapabilmektedirler.

Danimarka vizesinin sonucuna, süresine ve ülkeye giriş sayısına karar veren yetkili tek kuruluşu Danimarka Konsolosluğudur. Başvuru merkezinde yapılan bütün işlemler konsolosluk adına yapılmaktadır ancak Danimarka Konsolosluğu dışında hiçbir kurumun vize sonucu hakkında açıklama yetkisi bulunmamaktadır.

Danimarka Vize Ücreti 2023 Ne Kadar?

2023 Yılı İçin Belirlenmiş Danimarka Vize Ücretleri

✅ Turistik Vize Ücretleri 80 Euro
✅ Ticari Vize Ücretleri 80 Euro
✅ Aile Ziyaret Vize Ücretleri 80 Euro
✅ Aile Birleşimi Vize ve Çalışma Vize Ücretleri 140 Euro

 

Türü Vize Harç Ücreti Başvuru Hizmet Ücreti Danışmanlık Hizmet Ücreti Toplam Vize Başvuru Bedeli
Turistik Vizesi 80 Euro 30 Euro 30 Euro 140 Euro
Ticari Vizesi 80 Euro 30 Euro 30 Euro 140 Euro
Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi 80 Euro 30 Euro 30 Euro 140 Euro
Transit Vize 80 Euro 30 Euro 30 Euro 140 Euro
Şoför Vizesi 80 Euro 30 Euro 30 Euro 140 Euro
Öğrenci Vizesi 80 Euro 30 Euro 30 Euro 140 Euro
Kültürel Vizesi 80 Euro 30 Euro 30 Euro 140 Euro
Kısa Süreli Eğitim Vizesi 80 Euro 30 Euro 30 Euro 140 Euro
Ulusal Vizeler
Aile Birleşimi Vizesi- 350 Euro
Çalışma Vizesi 350 Euro
Blue Kart Çalışma Vizesi 350 Euro

Danimarka Vize Ücreti 2023 S.S.S

Danimarka Vize Ücreti 2022 Ne Kadar?

Danimarka vizeleri için 80 Euro konsolosluk harç ücreti ödenmelidir. 30 Euro vize başvuru merkezi hizmet bedeli ve 30 Euro danışmanlık ücreti de ek olarak ödenir.

Danimarka vizesi için hesapta ne kadar para olmalı?

Danimarka Turist vizesi işlemlerinde bulunacak kişinin son 3 aylık aktif banka hesap özeti. Kişinin şahsi banka hesap özeti son 3 aylık aktif banka hesap hareketlerini içermeli, en az 7000 TL bakiye bulunmalı ve banka hesap özeti ıslak imza, kaşe ve banka imza sirküleriyle hazırlanmış olması gerekir.

Danimarka Ankara dış temsilcilik İnternet Sitesi

Danimarka vize başvuru bilgisi