Danimarka Vize Ücreti 2018

Danimarka Vize Ücreti 2018

Danimarka Vize Harç Ücretleri

Danimarka vize ücreti 2018 yılında Danimarka Konsolosluğu tarafından akredite edilen vize başvuru merkezi ücreti, Konsolosluk harcı ve işlemlerini danışman firmalar aracılığı yapan kişiler için danışman firma hizmet ücretlerini içerir. Vize başvuru merkezi konsolosluk adına konsolosluk vize harcı bedelini tahsil etmektedir. Başvurular ve parmak izi verme işlemi vize başvuru merkezinde gerçekleşir.

Danimarka vizesi ücreti vize türüne ve talep edilen vize türünün uzunluğuna göre farklılık gösterir. Schengen vize harç bedeli 60 Euro olarak belirlenmiştir. Danimarka vize ücreti 2018 yılı itibariyle başvuru sahibinin yaşına göre de değişiklik gösterebilir. 6-11 yaş arası için 35 Euro, 6 yaşından küçükler için konsolosluk harç ücreti alınmaz. Ancak vize başvuru merkezi ücreti tahsil edilmektedir. Başvuru merkezi ek hizmetleri şunlardır: VIP servis, erken saat başvurusu, fotokopi ücretleri, başvuru formu doldurma, kurye servisi, İstanbul içinde mobil biyometri hizmeti. Vize reddi durumunda konsolosluk harç, başvuru merkezi ve danışman firma hizmet bedellerinin geri ödemesi yapılmamaktadır.

Başvuru merkezleri ayrıca öncelikli başvuru, ekspres başvuru, Schengen vize formu doldurma, kargo hizmeti, biyometrik fotoğraf çekimi gibi ek hizmetler sunmaktadır. Bunlar vize ücretlerine başvuru sahibinin onayı ile dahil edilmekte olup ekstra hizmet bedellerini içermektedir. Danimarka vize ücreti 2018 yılında Euro karşılığında TL olarak nakit kabul edilmektedir. Danimarka Konsolosluğu tarafından yetkilendirilen başvuru merkezinde fotokopi, kargo, bilgisayar çıktısı gibi hizmetler için ek hizmet bedelleri alınmaktadır. Danimarka Schengen vize başvuruları doğrudan konsolosluğa yapılamamaktadır.

İşlemlerini kurumsal vize danışmanlık hizmeti alarak gerçekleştirmek isteyen kişilerden, seyahat sağlık sigortası, otel ve uçak rezervasyonu, randevu alımı, başvuru formu doldurma, dilekçe hazırlama, evrak takibi gibi işlemleri için hizmet bedelleri tahsil edilmektedir. Daha önce Danimarka’dan Schengen vizesi almış olan kişiler parmak izi verme işlemi için randevuya gelmeden işlemlerini aracı firmalar sayesinde yapabilmektedirler.

Danimarka vizesinin sonucuna, süresine ve ülkeye giriş sayısına karar veren yetkili tek kuruluşu Danimarka Konsolosluğudur. Başvuru merkezinde yapılan bütün işlemler konsolosluk adına yapılmaktadır ancak Danimarka Konsolosluğu dışında hiçbir kurumun vize sonucu hakkında açıklama yetkisi bulunmamaktadır.