Danimarka Vizesi Başvuru Formu

Danimarka Vizesi Başvuru Formu

Danimarka Vizesi Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Danimarka vize başvuru formu, Danimarka Konsolosluğu tarafından hazırlanan resmi bir belgedir ve Schengen vize koşullarına uygun şekilde oluşturulmuştur.

Danimarka vizesi başvuru formu Danimarka vizesi başvurusunda bulunacak kişiler tarafından eksiksiz doldurulacak olup Danimarka vizesi evrak dosyasında bulundurulması zorunludur. Danimarka Schengen vize başvuru formu olmadan yapılan başvurular Danimarka Konsolosluğu tarafından kabul edilmemekte olup başvurular işleme alınmamaktadır.

Danimarka Schengen vizesi başvurularında, vize başvuru formu büyük bir öneme sahiptir çünkü seyahatinize ve kimliğiniz hakkında tüm bilgiler bu form vasıtası ile iletilmektedir. Danimarka Konsolosluğu ve Danimarka Ankara Büyükelçiliği vize başvuru sahibi hakkında kapsamlı bilgiye bu formdan ulaşabilirsiniz. Diğer başvuru evraklarının kontrolü bu formda verilen bilgilerle karşılaştırılarak değerlendirilir.

Danimarka vize başvuru formunda vereceğinizi pasaport bilgileriniz kimlik bilgilerinizle uyumlu olmalıdır, adınız soyadınız, pasaport numarası gibi bölümler aynen pasaportta yazdığı şekilde yer almalıdır. Avrupa Birliği, Avrupa Ekonomik Topluluğu veya İsviçre Konfederasyonu vatandaşlarının birinci dereceden yakınları – akrabaları (ebeveyneler, eş ve çocuklar) formun bazı bölümlerini doldurmayabileceklerdir ancak bununla birlikte akrabalığı ispat eden belgelerle 34 ve 35 numaralı bölümleri doldurmaları gerekmektedir.

Danimarka Schengen vize başvuru online olarak temin edilebilmektedir. Formu indirerek elde veya indirmeden bilgisayarda doldurabilirsiniz ve çıktısı alındıktan sonra başvuru evraklarına eklenir. Bununla birlikte online bir form değildir. Eğer ciddi bir yanlışlık yapıldığı düşünülüyorsa başvuru iptal edilip yeni bir başvuru dosyası hazırlanması gerekmektedir. Aynı durum diğer Danimarka vize evraklarınız için de geçerlidir; Danimarka Konsolosluğu veya Danimarka Büyükelçiliği sizden ek belge talep etmeden, başvuru yaptıktan sonra belgede değişiklik yapamaz ve yeni belge sunamazsınız.

Danimarka Schengen vize formunda konaklama bilgileri sunacağınız rezervasyonları bilgileri ile desteklenmelidir. Danimarka vize başvuru formu, Danimarka Konsolosluğundan, Danimarka Konsolosluğu web sitesinden, Danimarka vizesi başvuru işlemleri yürüten danışman firmalardan temin edilebilmektedir. Danimarka vize başvuru formunda vereceğiniz eksiksiz bilgiler, sunacağınız vize belgeleri ile desteklenecek olduğundan seyahatin amacına uygun şekilde doldurulmayan formlar da en az eksik doldurulan veya hatalı doldurulan formlar kadar vize reddine sebebiyet verebilmektedir. Vize kararı sadece Danimarka Konsolosluğunun yetki alanındadır.

Danimarka Vizesi Başvuru Formu S.S.S

Danimarka vize başvurusu nasıl yapılır?

Danimarka ziyaretleri için uzun süreli vize alınacaksa başvurular Danimarka dış temsilciliklerine yapılmalıdır. Kısa süreli vize başvuruları ise Konsolosluk tarafından alınmamakta, Konsolosluğun yetkilendirdiği vize başvuru merkezleri üzerinden yapılmaktadır.

Danimarka vize başvuru formu nasıl doldurulur?

Danimarka vize başvuru formu, İngilizce ve Danca olmak üzere iki farklı dilde doldurabilmektedir. Danimarka vize başvuru formunun doldurma işlemi sırasında tükenmez kalem kullanmalı, büyük harfle doldurmalı ve başvuru evraklarında bulunan bilgilerinizle aynı olmasına özen gösterilmelidir.

Danimarka Ankara büyükelçiliği resmi web sitesi

Danimarka vize başvuru bilgisi