Danimarka Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Danimarka Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Danimarka Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Danimarka vizesi için gerekli evraklar vize başvurusu yapacak kişinin seyahatinin amacını ve başvuru sahibinin ülkeye geri dönüşünü gerektiren bağların sağlamlığını kanıtlayan belgeler olup bu evraklar banka hesap dökümleri, tapu ve araç ruhsatı gibi maddi durumu destekleyen belgelerle birlikte ibraz edilmelidirler.

Vize başvuru sahipleri Schengen vizesi başvurularında evrak listesini yukarıda belirtilen öncelikler doğrultusunda hazırlamalıdırlar. Mesleğiniz veya sosyal durumunuza göre uygun vize türünün gerektirdiği evraklar hazırlanmalıdır.

Danimarka vizesi için gerekli evraklar vize türüne göre değişmekle birlikte her başvuru sahibinden talep edilen ortak evraklar söz konusudur. Seyahat sonrası geçerliliği 6 ay olan pasaport, yeni biyometrik resim, şirket veya kurumdan alınan evraklar, tam vukuatlı nüfus kayıt örneği, kimlik fotokopisi, Schengen vize başvuru formu, finansal durumu gösteren banka dokümanları, taşınmaz mal bildirimleri bu ortak evraklar arasındadır. Ancak duruma göre değişen evraklar da söz konusudur. Örneğin emeklilerden emeklilik kartı, ev hanımı ve öğrencilerden sponsor evrakları, öğrencilerden öğrenci belgesi, Danimarka ticari vize başvurularında ticari davetiye, özel ziyaret durumunda Danimarka’daki yakınlardan davetiye formu gibi evrakla kişinin durumuna özel belgelerdir.

Danimarka vize evrakları hazırlanırken dikkat edilmesi gereken birçok husus vardır. 3,5×4,5 ebatlarındaki biyometrik fotoğrafın daha önceki Schengen başvurularında kullanılmamış olması, vize talebi için Danimarka Konsolosluğuna yazılan dilekçenin seyahat detaylarını seyahat amacına uygun şekilde içermesi, pasaportun son 10 yıl içinde çıkarılmış olması, otel ve uçak rezervasyonlarının randevu tarihi itibariyle geçerli olması gibi hususlara dikkat edilmesi gerekir.

Danimarka vizesi evrakları arasında önemle bir yere sahip olan Schengen vize başvuru formu her vize başvurusunda doldurulmalıdır. Schengen başvuru formu Danimarka Konsolosluğunun vize başvuru sahibinin seyahatine dair detayları öğrenmek amacıyla talep edilmektedir. Formdaki ilgili kutuların başvuru sahibi tarafından doldurulması gerekmektedir. Form online ortamda veya el yazısı ile doldurulmalıdır ancak her koşulda çıktısının alınıp başvuru dosyasına eklenmesi gerekmektedir.

Vize için gerekli evraklar Danimarka Konsolosluğunun akredite başvuru merkezinde gerçekleşen vize randevusunda ibraz edilir. Danimarka Konsolosluğu gerekli gördüğü durumlarda başvuru sahibini mülakata çağırabilmektedir. Mülakat talebi vize reddi anlamına gelmemektedir. Ayrıca böyle bir durumda konsolosluk ek evraklar da talep edebilmektedir. Vize sürecinde sorun yaşamamak için eksiksiz evraklarla ve gerçeği yansıtan bilgilerle başvuru yapmak uygun kabul edilir.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]