Danimarka Vizesi Kaç Günde Çıkar

danimarka vizesi kaç günde çıkar

Danimarka Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır?

Danimarka vizesi kaç günde çıkar sorusunun yanıtı normal şartlarda 7 ila 15 iş günüdür. Ortalama olarak Danimarka Konsolosluğunun belirlediği bu süre Konsolosluğun çalışma temposuna göre veya dosya değerlendirme uzunluğuna göre uzayabilmektedir. Danimarka vize işlemlerinde acil veya ekspres başvuru mevcut değildir. Ancak Danimarka vizesinin hızlı almak adına yapabileceğiniz tek şey evraklarınızı usullere göre doğru şekilde hazırlamakla mümkün olabilir.

Danimarka vize başvurusu için hazırlanması gereken evraklar yetkili acenteler aracılığı ile kabul edilip konsolosluğun onayına sunulur. Danimarka vize başvurusu için işlemler seyahatten 3 ay öncesinden başlatılabilmektedir. Danimarka seyahatinize en az 15 gün kala başvuruda yapabilirsiniz ancak bu durumda vizenin seyahat tarihine yetişmeme riskini almış olursunuz.

Eksiksiz ve tam evraklarla yapacağınız Danimarka vize başvurusu randevu tarihinden sonra en geç 15 iş günü içinde sonuçlanabilmektedir. Ancak Danimarka vizesi kaç günde çıkar sorusunun asıl cevabı Danimarka Konsolosluğunun yetkisi dahilindedir. Danimarka Konsolosluğu başvuru sahibini mülakata davet etme hakkını saklı tutar. Noksan evrak, mülakat isteği gibi durumların yanında resmi tatiller vize çıkış süresini uzatabilen nedenlerdir. Bu nedenle vize başvurusunun, Danimarka vize randevu tarihi, seyahatinizin tarihi ve evrakların güncelliği gibi unsurlara bağlı olduğunu unutmayınız.

Danimarka vize başvuru formunun Danimarka vize başvurularında doldurulması zorunludur. Schengen vize başvuru formu formatındaki bu form Türkçe veya İngilizce doldurulabilmektedir. Ancak prosedürlerde değişiklik olabileceğinden form doldurma şartları hakkında bilginin seyahatten önce Konsolosluktan veya vize danışmanlık hizmeti veren firmalardan teyit edilmesi gerekir. Danimarka vize başvuru formunda kimlik bilgilerinizin yanında gezinizin amacınıza ve konaklamaya dair bilgiler de yer almaktadır. Danimarka vize başvuru formu ile online başvuru yapılmamaktadır. Form başvuru sahibinin imzasını taşır ve seyahat bilgilerinin doğruluğunu taahhüt eder.

Danimarka vize başvurusunda hazırlanması gereken dilekçe başvuru sahibi tarafında imzalanmalıdır. Bununla birlikte çalışanların çalıştıkları kurumdan alacakları izin yazısının veya Danimarka ticari vize başvurularında alacakları görev yazısının, şirketin antetli kağıdına dilekçe formatında yazılması gerekir. Sponsorla seyahat edecek kişilerin sponsorları seyahat masraflarını karşılayacaklarına dair garantiyi yine sponsorluk dilekçesi yazarak belirtmelidirler. Danimarka vize başvurusunda hazırlanması gereken evraklar ve vize sürecinin yönetimi ciddi bir koordinasyon gerektirmektedir.

Danimarka Vizesi Kaç Günde Çıkar? S.S.S

Danimarka turistik vize veriyor mu?

Danimarka vize başvuruları ülkenin Türkiye’deki resmi dış temsiciliklerinde değerlendirilip sonuçlandırılmaktadır. Danirmarka’ya kısa süreliğine seyahat yapmak isteyen kişiler Danimarka turistik vize başvurusunu yetkili vize başvuru merkezlerine yapabilir. Danirmarka turistik vize seyahat edecek kişiye ülkede en fazla 90 gün hakkı tanımaktadır.

Danimarka vizesi ne kadar sürede çıkar?

Kısa süreli Danimarka ziyaretlerinde kullanabileceğiniz C Tipi Schengen Vizesi için geçecek sürey ortalama 7 – 10 iş günü olabilmektedir . Bununla birlikte Konsolosluğun randevunuzdan sonra ek evrak talep edebilir. Böyle bir durumda vize başvuru süreci uzayabilir.

Danimarka Ankara Büyükelçiliği

Danimarka vize ücreti hakkında bilgi alınız.