Danimarka Vizesi Randevu İşlemleri

danimarka vizesi randevu

Danimarka Vizesi Randevu İşlemleri Nasıl Başlatılır?

Danimarka vizesi randevu alma işlemi Danimarka Konsolosluğu tarafından akredite edilmiş vize başvuru merkezlerinden internet üzerinden online şekilde alınmaktadır. Danimarka vize işlemlerinde konsoloslukların görev bölge ayrımı olmamasından dolayı ikamet yerine göre başvuru yapma zorunluluğu bulunmamaktadır. Ancak başvuruyu yaptığınız ildeki başvuru merkezine evrak teslimi yapılmalı ve parmak izi kaydı aynı merkezde yapılmalıdır.

Online alınan Danimarka vize randevusunda belirtilen saat ve tarihte vize başvuru sahibinin şahsen başvuru merkezine gelmesi gerekmektedir. Tanımlı parmak izi olmayan yolcuların başvuruya şahsen gelmeleri gerekirken, son 2 yıl içinde alınan Schengen vizesinde VIS ibaresi bulunan kişiler istedikleri takdirde başvurularını yetki yazısı verdikleri üçüncü kişi veya kurumlar aracılığı ile yapabilmektedirler. Danimarka Konsolosluğu temsilcilikleri evrakları posta yoluyla kabul etmez ancak akredite vize danışmanlık firmalarının vize başvuru sahiplerinin işlemlerini kolaylaştıracak yöntemleri mevcuttur. Randevu tarihinde ilgili başvuru merkezinde olmayan başvuru sahiplerinin randevu tarihini erteleme veya değiştirme gibi seçenekleri olmamakla birlikte yeni bir randevu alma işleminin yine online şekilde alınması gerekmektedir.

Danimarka vizesi randevu işlemleri bireysel olarak kabul edilmektedir. Ancak 12 yaşından küçüklerin ebeveynleri ile aynı randevu tarih ve saatinde başvuru yapmalarına izin verilmiştir. Eğer ebeveynlerin ve çocuklarının randevu saatleri birbirinden farklı ise bütün aile aynı randevu saatinde başvuru yapabilirler. Grup başvurusu yapılacaksa gruptaki kişi sayısı kadar randevu alınması gerekmektedir.

Danimarka vize randevusu Danimarka Konsolosluğunda mülakat içermemektedir ancak gerektiği takdirde Danimarka Konsolosluğu vize departmanı başvuru sahibini mülakata çağırma hakkını saklı tutmaktadır.

Danimarka vize işlemleri başvurudan 3 ay önce yapılabilir. Konsolosluğa başvuru yoğunluğu olduğu durumlarda randevular geç tarihe verilebilmekte vizenin çıkışı yoculuk tarihine yetişmeyebileceği durumlardan kaçınmak için randevunun seyahatten 1 ay öncesinde alınması tavsiye olunur. Danimarka vizesinin çıkış süresi 7 ila 10 iş günüdür ve bu süre Danimarka vize randevusunda evrakları teslim ettiğiniz ve parmak izi kaydınızı yaptırdığınız tarihten itibaren geçerlidir.

Danimarka Vize prosedürlerinde güncellemeler olabileceğinden buradaki bilgilerin başvurudan önce ilgili kurumlardan teyit edilmesi tavsiye edilmektedir.

Danimarka vize başvuru işlemlerini değerlendiren tek kuruluş Danimarka Konsolosluğudur.

Danimarka Vizesi Randevu İşlemleri S.S.S

Danimarka Vizesi Randevu İşlemleri Nerede Yapılır?

Danimarka kısa süreli vizeleri için yetkili vize başvuru merkezlerinden randevu almak gerekir. Uzun süreli Danimarka vizeleri için vize başvuru sahibi Danimarka konsolosluklarından bizzat randevu almalıdır.

Danimarka Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Danimarka Schengen Vizemin işlenmesi ne kadar sürer? Danimarka Schengen Vizesi için işlem süresi normal bir durumda 15 güne kadar sürebilir – ancak aşırı koşullarda vizenin verilmesi 60 güne kadar sürebilir. Vizeniz için seyahatinizden altı ay öncesine kadar başvurabilirsiniz.

Danimarka vizesi randevu işlemleri nasıl yapılır

Danimarka Vize Ücreti Kaç Lira?

Danimarka vize ücretleri Schengen vize bölgesi kriterlerine göre belirlenir. Güncel fiyatlar şu şekildedir:

2022 Yılı İçin Belirlenmiş Danimarka Vize Ücretleri

 Turistik Vize Ücretleri 80 Euro
 Ticari Vize Ücretleri 80 Euro
 Aile Ziyaret Vize Ücretleri 80 Euro
 Aile Birleşimi Vize ve Çalışma Vize Ücretleri 140 Euro

 

Türü Vize Harç Ücreti Başvuru Hizmet Ücreti Danışmanlık Hizmet Ücreti Toplam Vize Başvuru Bedeli
Turistik Vizesi 80 Euro 30 Euro 30 Euro 140 Euro
Ticari Vizesi 80 Euro 30 Euro 30 Euro 140 Euro
Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi 80 Euro 30 Euro 30 Euro 140 Euro
Transit Vize 80 Euro 30 Euro 30 Euro 140 Euro
Şoför Vizesi 80 Euro 30 Euro 30 Euro 140 Euro
Öğrenci Vizesi 80 Euro 30 Euro 30 Euro 140 Euro
Kültürel Vizesi 80 Euro 30 Euro 30 Euro 140 Euro
Kısa Süreli Eğitim Vizesi 80 Euro 30 Euro 30 Euro 140 Euro
Ulusal Vizeler
Aile Birleşimi Vizesi- 350 Euro
Çalışma Vizesi 350 Euro
Blue Kart Çalışma Vizesi 350 Euro

Danimarka Ankara Büyükelçilik Sitesi

Danimarka vize başvuru süreci hakkında bilgi alınız.