Danimarka Vizesi Randevu İşlemleri

danimarka vizesi randevu

Danimarka Vizesi Randevu İşlemleri Nasıl Başlatılır?

Danimarka vizesi randevu alma işlemi Danimarka Konsolosluğu tarafından akredite edilmiş vize başvuru merkezlerinden internet üzerinden online şekilde alınmaktadır. Danimarka vize işlemlerinde konsoloslukların görev bölge ayrımı olmamasından dolayı ikamet yerine göre başvuru yapma zorunluluğu bulunmamaktadır. Ancak başvuruyu yaptığınız ildeki başvuru merkezine evrak teslimi yapılmalı ve parmak izi kaydı aynı merkezde yapılmalıdır.

Online alınan Danimarka vize randevusunda belirtilen saat ve tarihte vize başvuru sahibinin şahsen başvuru merkezine gelmesi gerekmektedir. Tanımlı parmak izi olmayan yolcuların başvuruya şahsen gelmeleri gerekirken, son 2 yıl içinde alınan Schengen vizesinde VIS ibaresi bulunan kişiler istedikleri takdirde başvurularını yetki yazısı verdikleri üçüncü kişi veya kurumlar aracılığı ile yapabilmektedirler. Danimarka Konsolosluğu temsilcilikleri evrakları posta yoluyla kabul etmez ancak akredite vize danışmanlık firmalarının vize başvuru sahiplerinin işlemlerini kolaylaştıracak yöntemleri mevcuttur. Randevu tarihinde ilgili başvuru merkezinde olmayan başvuru sahiplerinin randevu tarihini erteleme veya değiştirme gibi seçenekleri olmamakla birlikte yeni bir randevu alma işleminin yine online şekilde alınması gerekmektedir.

Danimarka vizesi randevu işlemleri bireysel olarak kabul edilmektedir. Ancak 12 yaşından küçüklerin ebeveynleri ile aynı randevu tarih ve saatinde başvuru yapmalarına izin verilmiştir. Eğer ebeveynlerin ve çocuklarının randevu saatleri birbirinden farklı ise bütün aile aynı randevu saatinde başvuru yapabilirler. Grup başvurusu yapılacaksa gruptaki kişi sayısı kadar randevu alınması gerekmektedir.

Danimarka vize randevusu Danimarka Konsolosluğunda mülakat içermemektedir ancak gerektiği takdirde Danimarka Konsolosluğu vize departmanı başvuru sahibini mülakata çağırma hakkını saklı tutmaktadır.

Danimarka vize işlemleri başvurudan 3 ay önce yapılabilir. Konsolosluğa başvuru yoğunluğu olduğu durumlarda randevular geç tarihe verilebilmekte vizenin çıkışı yoculuk tarihine yetişmeyebileceği durumlardan kaçınmak için randevunun seyahatten 1 ay öncesinde alınması tavsiye olunur. Danimarka vizesinin çıkış süresi 7 ila 10 iş günüdür ve bu süre Danimarka vize randevusunda evrakları teslim ettiğiniz ve parmak izi kaydınızı yaptırdığınız tarihten itibaren geçerlidir.

Danimarka Vize prosedürlerinde güncellemeler olabileceğinden buradaki bilgilerin başvurudan önce ilgili kurumlardan teyit edilmesi tavsiye edilmektedir.

Danimarka vize başvuru işlemlerini değerlendiren tek kuruluş Danimarka Konsolosluğudur.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]