Danimarka Vizesi Online Başvuru

danimarka vizesi online başvuru

Danimarka Vizesi Online Başvuru Nasıl Yapılır?

Danimarka vizesi online başvuru işlemleri Danimarka Konsolosluğu tarafından akredite edilen biyometrik veri (parmak izi kaydı) ibrazı ve vize evrak teslimi yapılan başvuru merkezlerinin web sitelerinden yapılmaktadır.

Danimarka vizesi online başvuru işlemleri randevu alma ve vize sonucu takibiyle sınırlıdır. Vize başvuru sahipleri Danimarka vizesi online başvuru formuna pasaport üstünde yer alan kimlik bilgilerini girerek randevu tarihi alabilmektedirler. Online başvuru işlemi online Schengen vizesi formu doldurma işlemini içermemektedir. Schengen vize başvuru formu bilgisayarda veya çıktısı alınarak elde doldurulmalı ve mutlaka ilgili kutuların ıslak imzalı olması gerekmektedir. Online randevu alımı sırasında da elektronik imza kullanılmamaktadır. Online randevu alınmadan yapılan başvurular kabul edilmemektedir.

Danimarka vizesi online başvuru işlemlerinde Türkçe ve İngilizce başvuru seçenekleri vardır. Schengen vize başvuru formu ise İngilizce veya Fransızca doldurulabilmektedir. Burada önemle belirtmek gerekir ki online başvuru, online şekilde başvuru formu doldurulduğu anlamına gelmemektedir. Online randevu alındıktan sonra Danimarka vizesi için kişinin durumuna uygun evrakları hazırlaması ve parmak izi kaydı vermek üzere randevu aldığı başvuru merkezine gitmelidir. Online başvuru formunda başvuru yapılacak vize başvuru merkezinin seçilmesi gerekmektedir. Ancak başvuru merkezinin sizin ikametinizin kayıtlı olduğu ile uygunluğunu kontrol ederek başvuru yapmanız tavsiye olunur.

Danimarka vize başvurusunda vize türünün doğru belirlenmesi gerekmektedir. Hazırlayacağınız belgeler seçtiğiniz vize türüne uygun olmalıdır. Örneğin turistik vize seçeneği seçerek davetiye ile başvuru yaptığınız takdirde ret alma olasılığınız yüksektir. İlk sayfada yer alan vize türü ve başvuru merkezi seçeneklerinden sonra gelen sayfada pasaport bilgilerinin girilmesi talep edilir. Bilgilerin pasaportta yazıldığı şekilde girilmesi gerekmektedir.

İletişim bilgisi olarak vereceğiniz e-mail adresinizi güncel olmasına dikkat ediniz. Eksik evrak veya konsolosluk mülakatı gibi durumlarda Konsolosluk sizi telefonla arayabileceği gibi e-mail yoluyla da bildirimde bulunmayı tercih edebilir.

Online randevu alındıktan sonra sistem size bir referans numarası verecektir. Eğer sonradan randevu iptali gibi bir durum olursa bu referans numarasını kullanarak randevuyu iptal edebilir, yeni bir randevu tarihi belirleyebilirsiniz. İşlemi tamamladıktan sonra sayfanın çıktısını almayı unutmayınız.

Danimarka Vize Ücreti 2022

2022 Yılı İçin Belirlenmiş Danimarka Vize Ücretleri

 Turistik Vize Ücretleri 80 Euro
 Ticari Vize Ücretleri 80 Euro
 Aile Ziyaret Vize Ücretleri 80 Euro
 Aile Birleşimi Vize ve Çalışma Vize Ücretleri 140 Euro

 

Türü Vize Harç Ücreti Başvuru Hizmet Ücreti Danışmanlık Hizmet Ücreti Toplam Vize Başvuru Bedeli
Turistik Vizesi 80 Euro 30 Euro 30 Euro 140 Euro
Ticari Vizesi 80 Euro 30 Euro 30 Euro 140 Euro
Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi 80 Euro 30 Euro 30 Euro 140 Euro
Transit Vize 80 Euro 30 Euro 30 Euro 140 Euro
Şoför Vizesi 80 Euro 30 Euro 30 Euro 140 Euro
Öğrenci Vizesi 80 Euro 30 Euro 30 Euro 140 Euro
Kültürel Vizesi 80 Euro 30 Euro 30 Euro 140 Euro
Kısa Süreli Eğitim Vizesi 80 Euro 30 Euro 30 Euro 140 Euro
Ulusal Vizeler
Aile Birleşimi Vizesi- 350 Euro
Çalışma Vizesi 350 Euro
Blue Kart Çalışma Vizesi 350 Euro

Danimarka Vizesi Online Başvuru S.S.S

Danimarka Vizesi Online Başvuru Nasıl Yapılır?

Danimarka Schengen vizesi ile seyahat edilebilen bir ülkedir. Schengen vize başvuru formu online olarak vize başvuru merkezlerinden doldurulabilir.

Danimarka Schengen Vize Ücreti Ne Kadar?

Kısa süreli Schengen vizeleri konsolosluk harç ücreti 80 Euro'dur. 60 Euro hizmet bedeli ve danışmanlık ücreti ödenir.

Danimarka Vize Başvurusu İçin Hesapta Ne Kadar Para Olmalıdır?

Danimarka Schengen vizesi için vadesiz hesapta en az 7000 Türk lirası olmalıdır.

Danimarka Ankara Büyükelçilik

Danimarka vize başvuru bilgisi için sayfamızı ziyaret ediniz.

Danimarka Vize Ücreti 2023

Danimarka Vize Ücreti 2018

Danimarka Vize Harç Ücretleri

Danimarka vize ücreti 2023 yılında Danimarka Konsolosluğu tarafından akredite edilen vize başvuru merkezi ücreti, Konsolosluk harcı ve işlemlerini danışman firmalar aracılığı yapan kişiler için danışman firma hizmet ücretlerini içerir. Vize başvuru merkezi konsolosluk adına konsolosluk vize harcı bedelini tahsil etmektedir. Başvurular ve parmak izi verme işlemi vize başvuru merkezinde gerçekleşir.

Danimarka vizesi ücreti vize türüne ve talep edilen vize türünün uzunluğuna göre farklılık gösterir. Schengen vize harç bedeli 60 Euro olarak belirlenmiştir. Danimarka vize ücreti 2023 yılı itibariyle başvuru sahibinin yaşına göre de değişiklik gösterebilir. 6-11 yaş arası için 35 Euro, 6 yaşından küçükler için konsolosluk harç ücreti alınmaz. Ancak vize başvuru merkezi ücreti tahsil edilmektedir. Başvuru merkezi ek hizmetleri şunlardır: VIP servis, erken saat başvurusu, fotokopi ücretleri, başvuru formu doldurma, kurye servisi, İstanbul içinde mobil biyometri hizmeti. Vize reddi durumunda konsolosluk harç, başvuru merkezi ve danışman firma hizmet bedellerinin geri ödemesi yapılmamaktadır.

Başvuru merkezleri ayrıca öncelikli başvuru, ekspres başvuru, Schengen vize formu doldurma, kargo hizmeti, biyometrik fotoğraf çekimi gibi ek hizmetler sunmaktadır. Bunlar vize ücretlerine başvuru sahibinin onayı ile dahil edilmekte olup ekstra hizmet bedellerini içermektedir. Danimarka vize ücreti 2023 yılında Euro karşılığında TL olarak nakit kabul edilmektedir. Danimarka Konsolosluğu tarafından yetkilendirilen başvuru merkezinde fotokopi, kargo, bilgisayar çıktısı gibi hizmetler için ek hizmet bedelleri alınmaktadır. Danimarka Schengen vize başvuruları doğrudan konsolosluğa yapılamamaktadır.

İşlemlerini kurumsal vize danışmanlık hizmeti alarak gerçekleştirmek isteyen kişilerden, seyahat sağlık sigortası, otel ve uçak rezervasyonu, randevu alımı, başvuru formu doldurma, dilekçe hazırlama, evrak takibi gibi işlemleri için hizmet bedelleri tahsil edilmektedir. Daha önce Danimarka’dan Schengen vizesi almış olan kişiler parmak izi verme işlemi için randevuya gelmeden işlemlerini aracı firmalar sayesinde yapabilmektedirler.

Danimarka vizesinin sonucuna, süresine ve ülkeye giriş sayısına karar veren yetkili tek kuruluşu Danimarka Konsolosluğudur. Başvuru merkezinde yapılan bütün işlemler konsolosluk adına yapılmaktadır ancak Danimarka Konsolosluğu dışında hiçbir kurumun vize sonucu hakkında açıklama yetkisi bulunmamaktadır.

Danimarka Vize Ücreti 2023 Ne Kadar?

2023 Yılı İçin Belirlenmiş Danimarka Vize Ücretleri

✅ Turistik Vize Ücretleri 80 Euro
✅ Ticari Vize Ücretleri 80 Euro
✅ Aile Ziyaret Vize Ücretleri 80 Euro
✅ Aile Birleşimi Vize ve Çalışma Vize Ücretleri 140 Euro

 

Türü Vize Harç Ücreti Başvuru Hizmet Ücreti Danışmanlık Hizmet Ücreti Toplam Vize Başvuru Bedeli
Turistik Vizesi 80 Euro 30 Euro 30 Euro 140 Euro
Ticari Vizesi 80 Euro 30 Euro 30 Euro 140 Euro
Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi 80 Euro 30 Euro 30 Euro 140 Euro
Transit Vize 80 Euro 30 Euro 30 Euro 140 Euro
Şoför Vizesi 80 Euro 30 Euro 30 Euro 140 Euro
Öğrenci Vizesi 80 Euro 30 Euro 30 Euro 140 Euro
Kültürel Vizesi 80 Euro 30 Euro 30 Euro 140 Euro
Kısa Süreli Eğitim Vizesi 80 Euro 30 Euro 30 Euro 140 Euro
Ulusal Vizeler
Aile Birleşimi Vizesi- 350 Euro
Çalışma Vizesi 350 Euro
Blue Kart Çalışma Vizesi 350 Euro

Danimarka Vize Ücreti 2023 S.S.S

Danimarka Vize Ücreti 2022 Ne Kadar?

Danimarka vizeleri için 80 Euro konsolosluk harç ücreti ödenmelidir. 30 Euro vize başvuru merkezi hizmet bedeli ve 30 Euro danışmanlık ücreti de ek olarak ödenir.

Danimarka vizesi için hesapta ne kadar para olmalı?

Danimarka Turist vizesi işlemlerinde bulunacak kişinin son 3 aylık aktif banka hesap özeti. Kişinin şahsi banka hesap özeti son 3 aylık aktif banka hesap hareketlerini içermeli, en az 7000 TL bakiye bulunmalı ve banka hesap özeti ıslak imza, kaşe ve banka imza sirküleriyle hazırlanmış olması gerekir.

Danimarka Ankara dış temsilcilik İnternet Sitesi

Danimarka vize başvuru bilgisi

 

Danimarka Vize İşlemleri 2023

Danimarka Vize İşlemleri 2018

Danimarka Vize İşlemleri Hakkında Bilgiler

Danimarka vize işlemleri 2023 başvurusu ile Schengen vizesi alan Bordo pasaport sahibi vatandaşlar Schengen üyesi diğer devletlere de ziyaret yapılabilmektedir. Diğer T.C. pasaportları 180 gün içinde 90 güne kadar vizeden muaf tutulmaktadırlar. Danimarka, Schengen yönetmeliği gereği T.C. Bordo pasaport sahiplerini vize rejimine tabi tutmaktadır. Danimarka vizesi, sahibine 180 günlük sürede en fazla 90 güne kadar serbest dolaşım hakkı vermektedir. Türkiye’de Schengen vize başvuruları konsoloslukları akredite ettiği vize başvuru merkezleri tarafından kabul edilmektedir vize hakkında son karar Danimarka Konsolosluğuna aittir.

Danimarka vize işlemleri 2023 evraklarınız seçtiğiniz vize türü doğrultusunda şekillenir. Dönüş tarihi itibariyle 90 gün geçerli bir pasaportunuzun olmasıdır. Bu şarta uygun bir pasaportunuz varsa mesleğinize/durumunuza uygun evrakları hazırlamaya başlayabilirsiniz. Öğretmenlerin, doktorların, avukatların, SGK’lı çalışanların, ev hanımlarının, devlet memurlarının ve diğer meslek gruplarındaki kişilerin hazırlamaları gereken evraklar birbirinden farklıdır.

Danimarka vize işlemleri kişisel olarak yapılabileceği gibi danışman firmalar aracılığı ve danışmanlığında da yürütülebilmektedir. Başvurular doğrudan Konsolosluğa yapılmamakta olup, Danimarka Konsolosluğunun evrak kabulü ve parmak izi alımı için yetkilendirdiği vize başvuru merkezlerine yapılmaktadır. Kişiler kendiler ve danışmanlık hizmeti aldıkları firmalar aracılığı ile evrakları bu başvuru merkezine iletmektedirler.

Danimarka vize işlemlerinde başvuruların değerlendirme süresi ortalama 15 gündür. Seyahat tarihinize en az 15 gün kala başvuru yapabilirsiniz ancak Konsolosluğun yoğun olduğu dönemlerde vize çıkış süresi uzayabilmektedir. Normal şartlarda vize başvurunuzu seyahat tarihinize 3 ay kala yapabilirsiniz. Ek evrak hazırlamanız gereken durumlar ortaya çıkabileceği ve bunun vize çıkış süresini uzatabileceğini göz önünde bulundurarak başvuruların yapılmasını tavsiye ederiz.

Danimarka vizesi için gerekli evraklar hazırlandıktan sonra vize başvuru merkezine teslim etmeniz ve vize randevusu sırasında parmak izi ibrazında bulunmanız gerekecektir. Danimarka vizesi işlemleri, vize randevusunda mülakata içermemektedir ancak konsolosluk istisnai durumlarda başvuru sahibini mülakata çağırabilir. Böyle durumlarda çıkış süresi 30 günü bulabilmektedir. Bu tarz gecikmeler yaşamamak ve vizenizi sorun yaşamadan almak için eksiksiz evraklarla başvuru yapılmalıdır. Bu anlamda evrakların en güncel halini ve evrak detaylarına ait bilgi sahibi olmanız gerekmektedir.

Danimarka Vize İşlemleri S.S.S

Danimarka Vize İşlemleri Ankara Nasıl Yapılır?

Danimarka vize işlemlerinde Danimarka dış temsilciliği bölge ayrımı yapmamaktadır. Danimarka Ankara Büyükelçiliği ve Danimarka İstanbul Başkonsolosluğu Türkiye’nin her yerinden başvuruları kabul ederler. İkamet bölgesine göre Konsolosluğa başvuru yapma şartı Danimarka vizesi işlemlerinde mevcut değildir.

Danimarka Vize Randevu Nasıl Alınır?

Danimarka’ya seyahat isteyen ve Schengen vizesine başvuran vatandaşlar VFS Global’in İstanbul, Ankara, İzmir veya Antalya vize başvuru merkezlerinden randevu alabilirler. Danimarka vize randevusu almak isterseniz, VFS Global internet sitesi üzerinden online veya telefon ile başvurabilirsiniz.

Danimarka Ankara dış temsilciliği İnternet sitesini ziyaret ediniz.

Danimarka Vize ücreti hakkında bilgi edininiz.

 

Danimarka Vizesi 2023 Gerekenler Ve Başvuru

 

Danimarka, Schengen üye ülkesi olarak Schengen protokollerince vize uygular. Danimarka vizesi 2023 başvuruları, T.C Umuma Mahsus Pasaport hamilleri için uygulanıyor. 180 günlük süreçte 6 aydan daha uzun olmayan seyahatler için Hususi Pasaport, Hizmet Pasaportu ve Diplomatik Pasaport sahiplerinden vize talep edilmez.

Danimarka Vizesi Gerekli Evraklar 2023

Danimarka vizesi gerekli evraklar 2023 listesinde, çalışanlar, sponsorlu seyahat edecekler, emekliler ve öğrenciler için belgeler talep edilmektedir. Kısa süreli turistik vize olarak verilen Schengen vizesi için istenilen evrakların güncel ve yasal bilgilerle hazırlanmış olması gerekiyor.

Danimarka Konsolosluğu tarafından gerekli görüldüğü hallerde, başvuru formunda belirtilen bilgilerin yasal olarak desteklenmesi talep edilir. Schengen Danimarka vizesi 2023 evrakları şöyledir;

 • Danimarka vize başvuru formu
 • Danimarka vize talep dilekçesi,
 • Pasaport,
 • Biyometrik fotoğraf
 • Kimlik belgesi fotokopisi
 • Uçak biletleri ve konaklama belgeleri
 • Güncel 3 aylık banka hesap dökümü
 • Nüfus kayıt örneği (tam vukuatlı)
 • Seyahat sağlık sigortası (30.000 Euro teminatlı)
 • Taahhütname (başvuru sahibinin seyahat sonunda ülkesine döneceğinin beyanı)
 • Finansal durum belgeleri

Danimarka vizesi 2023 harç ücretleri 60 €’dur. Kısa süreli vize taleplerinde vize harcı dekontuyla başvuru yapılmalıdır.

Danimarka Aile Birleşimi Gerekli Evraklar

Danimarka aile birleşimi gerekli evraklar, Danimarka ikameti olan yabancı uyruklular ve Danimarka vatandaşlığı olan kişilerle yapılan birleşimlerde farklılık gösterir. Danimarka Ulusal Vize kapsamında verilen ve D sınıfı uzun süreli olarak verilen aile birleşimi vizesinden;

 • Danimarka vatandaşıyla evlilik yapan Türk vatandaşları,
 • Danimarka’da oturumu olan kişilerle evlenen Türk vatandaşları,
 • Ebeveyni Danimarka vatandaşı olan ya da Danimarka oturumu olan çocuklar,
 • Evlilik neticesinde, daha önceki evliliklerden olan her iki eşin çocukları,
 • Derece aile bireyi Danimarka’da oturumu olan kişiler,

Yararlanabilir. Danimarka vizesi 2023 aile birleşimi için her iki eşten veya aile bireylerinden belgeler istenir. Aile birleşimi vizesi için;

 • Uluslararası evlilik belgesi
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • Avusturya’daki eşten; doğum veya vatandaşlık belgesi, oturum belgesi, meslek ve iş belgeleri, sağlık sigortası, yılık geliri gösteren belgeler, maddi gelir durumunu destekleyen belgeler.
 • Avusturya’daki eşten davet mektubu,
 • Boşanma belgeleri ve önceki evliliklere ait çocukların doğum, nüfus kayıt belgeleri

Gereklidir. Danimarka aile birleşimi vize başvuruları, Danimarka Büyükelçiliği tarafından onaylanır. Eksiksiz belgeler ile başvuru yapılması, harç ücretlerinin her birey için yatırılması ve dil yeterlilik belgesinin olması gereklidir.

Danimarka Çalışma vizesi Gerekli evraklar

Danimarka vizesi 2023 çalışma kategorisinde, D sınıfı vize olarak uygulanıyor. Uzun süreli oturum ve çalışma izni sağlayan Danimarka Ulusal Vizesi için şahsen müracaat edilmesi gerekiyor. Başvuru sahibinin Danimarka’da bulunan bir şirket ile iş anlaşması yapması halinde iş akdi ve yasal faaliyet belgeleriyle başvuru yapılabilir.

Danimarka çalışma vizesi gerekli evraklar arasında;

 • İşyeri sahipleri için; şirket faaliyet belgesi, vergi levhası, imza sirküleri, Ticaret Sicil Gazetesi fotokopisi ve şirket belgeleri talep edilir.
 • Çiftçiler için; Ziraat Odası’ndan alınan Çiftçi Belgesi,
 • Başvuru yapan kişinin mesleki alanının gösteren doktor, eczacı, avukat mühendis gibi meslek kimlik kartıyla, ticari odalardan alınan belgeler,
 • Danimarka Ticaret Vizesi içinse davetiye ve Danimarka şirketinden alınan talep belgeleri,
 • Çalışmak için gidecek olanlardan; iş akdi, işyeri davet mektubu ve şirketin belediye kayıtları, yıllık maaş gösterir belge,

İle ek belgeler talep edilir. Danimarka vizesi 2023 çalışma statüsünde vize almak için başvuru merkezlerinden ya da Danimarka Konsolosluklarından başvuru yapılması gerekiyor.

Danimarka öğrenci vizesi gerekli evraklar

Danimarka vizesi 2023 öğrenci başvuruları için orijinal öğrenci belgesi gerekiyor. Öğrencilerin, eğitime devam ettikleri kurumlardan ıslak imzalı ve kaşeli şekilde aldıkları güncel öğrenci belgeleriyle başvuru yapılır.

Danimarka öğrenci vizesi gerekli evraklar arasında, sponsor olacak kişinin mesleki ve finansal belgeleri yer alıyor. Ayrıca;

 • 18 yaşını doldurmayanlar için noter tasdikli anne ve babadan alınan taahhütname,
 • Seyahat konaklama ve ulaşım belgeleri,
 • Seyahat süresini kapsayacak masrafların karşılanacağına dair taahhütname,
 • Masrafları karşılayacak bireyin finansal belgeleri, (SGK dökümü, maaş bordosu, banka dökümü, tapu, ruhsat belgeleri vs.)

Eğitim ve Araştırma vizesi ile Danimarka Erasmus Vizesi başvurusu yapacak olanlardan ek belgeler talep edilir. Vize harç ücretleriyle birlikte başvuru yapılması gereklidir.

Danimarka Vizesi Ücreti 2023

Danimarka vizesi ücreti 2023 harçları;

 • Turistik vize; 60 €
 • Ticari vize; 60 €
 • Aile ve arkadaş ziyareti vizesi, 60 €
 • 6- 11 yaş arası çocuklarda; 35 €
 • Şoför vizesi; 140 €

Olarak güncellenmiştir. Danimarka vizesi 2023 başvurularında harç ücretlerinin önceden yatırılmış olması ve dekontunun, evraklarla birlikte teslim edilmesi gerekiyor.

Danimarka Vizesi Aile Birleşimi 2023

Danimarka vizesi aile birleşimi 2023 başvuru şartları dahilinde, konsolosluk randevusuna şahsen katılmak gereklidir. Konsolosluk çalışanları tarafından uygulanan mülakat neticesinde vize onayı belirlenir. Eşlerin çocukları için de aile birleşimi vize başvurusu yapılmış ise her birinin randevuya iştirak etmesi gerekiyor.

Danimarka vizesi 2023 başvurularında değerlendirme süreci genellikle 3 haftadır. Ek ve ekstra belge taleplerinde bu süreç uzayabilir.

Danimarka Çalışma Vizesi 2023

Danimarka çalışma vizesi 2023 başvuru süreci 15 gün olarak belirtilir. Normal şartlarda 3 haftayı geçmeyen değerlendirme süresi, vize reddi durumlarında itiraz ya da yeniden başvuru hakkı sağlar.

Çalışma vizesi başvuruları için şirket belgelerinin eksiksiz olması, belediye ve yerel kurumlardan alınan ticari sicil kayıtlarının güncel olması önemlidir. 60 Euro vize harç ücretiyle yapılan başvurularda 1 yıllık çalışma ve oturum izni verilir.

Danimarka çalışma vizesi sorgulama işlemi, vize başvuru merkezi internet sayfası üzerinden veya Nüfus ve Vatandaşlık İşleri NVİ dijital sisteminden pasaport numarası ile sorgulatılabilir.

Danimarka Eğitim & Erasmus Vizesi 2023

Danimarka eğitim & Erasmus vizesi 2023 başvuruları, eğitim başlangıç süresinden 1 ay önce yapmanız gerekiyor. Danimarka Erasmus vizesi süresi 15 gündür.

Danimarka Eğitim ve Araştırma Vizesi başvurusu yapacak kişilerin; eğitim ve araştırma merkezlerinden veya üniversitelerden alacakları davetiye ile başvuru yapılır. Reşit olmayan kişiler için başvurularda; öğrenci belgesi ve muvaffakatname talep edilir. Başvuru sahibi akademisyen veya öğretmense; iş yerinden alınan izin kağıdı, işe giriş bildirgesi, SGK hizmet dökümü ve güncel banka hesap dökümleri gerekir.

Danimarka dil okulu vizesi başvurularında, kayıt kabulü gösteren belge, eğitim kurumu, dil okulu veya dil kurusundan davet mektubu ile;

 • Seyahate dair gidiş- dönüş ulaşım belgeleri,
 • Konaklama rezervasyon belgeleri,
 • Masrafları karşılayacak oranda banka hesap bakiyesi,
 • Sponsorlu gidecek olanlar için sponsor kişinin finansal belgeleri

Dahilinde başvuru yapılır. Danimarka vize başvurularında tek yetkili kuruluş, Danimarka Ankara Büyükelçiliği’dir. Danimarka Dış Temsilcilikleri ve vize başvuru merkezlerinden başvuru yapılabilir.

Danimarka Vizesi S.S.S

Danimarka vizesi ücreti ne kadar?

Danimarka Schengen vizesi 80 €’dur. Çocuklar için turistik vizelerde 40 € tahsil edilir.

Danimarka Vize İstiyor Mu?

Danimarka’ya gitmeyi arzu eden Umumi (Bordo) Pasaport hamillerinin vize almaları gerekmektedir. Diplomatik (Siyah), Hususi (Yeşil) ve Hizmet (Gri) Pasaport sahipleri ise Danimarka’ya 90 günlük süre için vizesiz giriş yapabilmektedir.

Danimarka vizesi kaç günde çıkar?

Danimarka vize sonuçlanma süresi ortalama olarak 5-7 iş günüdür. Danimarka Büyükelçiliği ya da Danimarka Başkonsolosluğunun yoğun olduğu tarihlerde Danimarka vize başvurularının sonuçlanma süresi daha da uzayabilmektedir.

Danimarka Ankara Büyükelçiliği İnternet Sitesi

Danimarka vize ücretleri sayfamızı ziyaret ediniz.

Danimarka Vizesi Kaç Günde Çıkar

danimarka vizesi kaç günde çıkar

Danimarka Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır?

Danimarka vizesi kaç günde çıkar sorusunun yanıtı normal şartlarda 7 ila 15 iş günüdür. Ortalama olarak Danimarka Konsolosluğunun belirlediği bu süre Konsolosluğun çalışma temposuna göre veya dosya değerlendirme uzunluğuna göre uzayabilmektedir. Danimarka vize işlemlerinde acil veya ekspres başvuru mevcut değildir. Ancak Danimarka vizesinin hızlı almak adına yapabileceğiniz tek şey evraklarınızı usullere göre doğru şekilde hazırlamakla mümkün olabilir.

Danimarka vize başvurusu için hazırlanması gereken evraklar yetkili acenteler aracılığı ile kabul edilip konsolosluğun onayına sunulur. Danimarka vize başvurusu için işlemler seyahatten 3 ay öncesinden başlatılabilmektedir. Danimarka seyahatinize en az 15 gün kala başvuruda yapabilirsiniz ancak bu durumda vizenin seyahat tarihine yetişmeme riskini almış olursunuz.

Eksiksiz ve tam evraklarla yapacağınız Danimarka vize başvurusu randevu tarihinden sonra en geç 15 iş günü içinde sonuçlanabilmektedir. Ancak Danimarka vizesi kaç günde çıkar sorusunun asıl cevabı Danimarka Konsolosluğunun yetkisi dahilindedir. Danimarka Konsolosluğu başvuru sahibini mülakata davet etme hakkını saklı tutar. Noksan evrak, mülakat isteği gibi durumların yanında resmi tatiller vize çıkış süresini uzatabilen nedenlerdir. Bu nedenle vize başvurusunun, Danimarka vize randevu tarihi, seyahatinizin tarihi ve evrakların güncelliği gibi unsurlara bağlı olduğunu unutmayınız.

Danimarka vize başvuru formunun Danimarka vize başvurularında doldurulması zorunludur. Schengen vize başvuru formu formatındaki bu form Türkçe veya İngilizce doldurulabilmektedir. Ancak prosedürlerde değişiklik olabileceğinden form doldurma şartları hakkında bilginin seyahatten önce Konsolosluktan veya vize danışmanlık hizmeti veren firmalardan teyit edilmesi gerekir. Danimarka vize başvuru formunda kimlik bilgilerinizin yanında gezinizin amacınıza ve konaklamaya dair bilgiler de yer almaktadır. Danimarka vize başvuru formu ile online başvuru yapılmamaktadır. Form başvuru sahibinin imzasını taşır ve seyahat bilgilerinin doğruluğunu taahhüt eder.

Danimarka vize başvurusunda hazırlanması gereken dilekçe başvuru sahibi tarafında imzalanmalıdır. Bununla birlikte çalışanların çalıştıkları kurumdan alacakları izin yazısının veya Danimarka ticari vize başvurularında alacakları görev yazısının, şirketin antetli kağıdına dilekçe formatında yazılması gerekir. Sponsorla seyahat edecek kişilerin sponsorları seyahat masraflarını karşılayacaklarına dair garantiyi yine sponsorluk dilekçesi yazarak belirtmelidirler. Danimarka vize başvurusunda hazırlanması gereken evraklar ve vize sürecinin yönetimi ciddi bir koordinasyon gerektirmektedir.

Danimarka Vizesi Kaç Günde Çıkar? S.S.S

Danimarka turistik vize veriyor mu?

Danimarka vize başvuruları ülkenin Türkiye’deki resmi dış temsiciliklerinde değerlendirilip sonuçlandırılmaktadır. Danirmarka’ya kısa süreliğine seyahat yapmak isteyen kişiler Danimarka turistik vize başvurusunu yetkili vize başvuru merkezlerine yapabilir. Danirmarka turistik vize seyahat edecek kişiye ülkede en fazla 90 gün hakkı tanımaktadır.

Danimarka vizesi ne kadar sürede çıkar?

Kısa süreli Danimarka ziyaretlerinde kullanabileceğiniz C Tipi Schengen Vizesi için geçecek sürey ortalama 7 – 10 iş günü olabilmektedir . Bununla birlikte Konsolosluğun randevunuzdan sonra ek evrak talep edebilir. Böyle bir durumda vize başvuru süreci uzayabilir.

Danimarka Ankara Büyükelçiliği

Danimarka vize ücreti hakkında bilgi alınız.

Danimarka Vizesi Başvuru Formu

Danimarka Vizesi Başvuru Formu

Danimarka Vizesi Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Danimarka vize başvuru formu, Danimarka Konsolosluğu tarafından hazırlanan resmi bir belgedir ve Schengen vize koşullarına uygun şekilde oluşturulmuştur.

Danimarka vizesi başvuru formu Danimarka vizesi başvurusunda bulunacak kişiler tarafından eksiksiz doldurulacak olup Danimarka vizesi evrak dosyasında bulundurulması zorunludur. Danimarka Schengen vize başvuru formu olmadan yapılan başvurular Danimarka Konsolosluğu tarafından kabul edilmemekte olup başvurular işleme alınmamaktadır.

Danimarka Schengen vizesi başvurularında, vize başvuru formu büyük bir öneme sahiptir çünkü seyahatinize ve kimliğiniz hakkında tüm bilgiler bu form vasıtası ile iletilmektedir. Danimarka Konsolosluğu ve Danimarka Ankara Büyükelçiliği vize başvuru sahibi hakkında kapsamlı bilgiye bu formdan ulaşabilirsiniz. Diğer başvuru evraklarının kontrolü bu formda verilen bilgilerle karşılaştırılarak değerlendirilir.

Danimarka vize başvuru formunda vereceğinizi pasaport bilgileriniz kimlik bilgilerinizle uyumlu olmalıdır, adınız soyadınız, pasaport numarası gibi bölümler aynen pasaportta yazdığı şekilde yer almalıdır. Avrupa Birliği, Avrupa Ekonomik Topluluğu veya İsviçre Konfederasyonu vatandaşlarının birinci dereceden yakınları – akrabaları (ebeveyneler, eş ve çocuklar) formun bazı bölümlerini doldurmayabileceklerdir ancak bununla birlikte akrabalığı ispat eden belgelerle 34 ve 35 numaralı bölümleri doldurmaları gerekmektedir.

Danimarka Schengen vize başvuru online olarak temin edilebilmektedir. Formu indirerek elde veya indirmeden bilgisayarda doldurabilirsiniz ve çıktısı alındıktan sonra başvuru evraklarına eklenir. Bununla birlikte online bir form değildir. Eğer ciddi bir yanlışlık yapıldığı düşünülüyorsa başvuru iptal edilip yeni bir başvuru dosyası hazırlanması gerekmektedir. Aynı durum diğer Danimarka vize evraklarınız için de geçerlidir; Danimarka Konsolosluğu veya Danimarka Büyükelçiliği sizden ek belge talep etmeden, başvuru yaptıktan sonra belgede değişiklik yapamaz ve yeni belge sunamazsınız.

Danimarka Schengen vize formunda konaklama bilgileri sunacağınız rezervasyonları bilgileri ile desteklenmelidir. Danimarka vize başvuru formu, Danimarka Konsolosluğundan, Danimarka Konsolosluğu web sitesinden, Danimarka vizesi başvuru işlemleri yürüten danışman firmalardan temin edilebilmektedir. Danimarka vize başvuru formunda vereceğiniz eksiksiz bilgiler, sunacağınız vize belgeleri ile desteklenecek olduğundan seyahatin amacına uygun şekilde doldurulmayan formlar da en az eksik doldurulan veya hatalı doldurulan formlar kadar vize reddine sebebiyet verebilmektedir. Vize kararı sadece Danimarka Konsolosluğunun yetki alanındadır.

Danimarka Vizesi Başvuru Formu S.S.S

Danimarka vize başvurusu nasıl yapılır?

Danimarka ziyaretleri için uzun süreli vize alınacaksa başvurular Danimarka dış temsilciliklerine yapılmalıdır. Kısa süreli vize başvuruları ise Konsolosluk tarafından alınmamakta, Konsolosluğun yetkilendirdiği vize başvuru merkezleri üzerinden yapılmaktadır.

Danimarka vize başvuru formu nasıl doldurulur?

Danimarka vize başvuru formu, İngilizce ve Danca olmak üzere iki farklı dilde doldurabilmektedir. Danimarka vize başvuru formunun doldurma işlemi sırasında tükenmez kalem kullanmalı, büyük harfle doldurmalı ve başvuru evraklarında bulunan bilgilerinizle aynı olmasına özen gösterilmelidir.

Danimarka Ankara büyükelçiliği resmi web sitesi

Danimarka vize başvuru bilgisi